Contacte

Aparatul de conducere

Director general
Vladislav Zara

+373 22 884 301

vladislav.zara@amed.md

Vicedirector
Dumitru Saghin

+373 22 884 303

dumitru.saghin@amed.md

Vicedirector
Silvia Cibotari

+373 22 884 354

silvia.cibotari@amed.md

Vicedirector
Mihail Lupu

+373 22 884 335

mihai.lupu@amed.md

Secretariat

Şef secretariat
Inga Prişibilovici

+373 22 884 301

office@amed.md

Ghişeul unic
 

+373 22 884 304

ghiseul.unic@amed.md

Serviciul de presă
Tatiana Gisca

+373 697 18 591

press@amed.md

Departamentul evaluare-înregistrare medicamente

Serviciul evaluare a testărilor clinice
Lina Gudima

+373 22 884 328

lina.gudima@amed.md

Secţia autorizare medicamente şi suplimente alimentare
Tamara Chetrari

+373 22 884 333

tamara.chetrari@amed.md

Secţia farmacovigilenţă şi utilizare raţională a medicamentelor
Elizaveta Tentiuc

+373 22 884 338

elizaveta.tentiuc@amed.md

Departamentul dispozitivelor medicale

Secţia certificare, omologare şi înregistrare
Adrian Scripcari

+373 22 884 305

adrian.scripcari@amed.md

Secţia monitorizare şi vigilenţă
Mihaela Raşcu

+373 22 884 305

mihaela.rascu@amed.md

Secţia standarde şi normative
Dorian Visterniceanu

+373 22 884 268

dorian.visterniceanu@amed.md

Secţia management şi marketing
Valentina Balaban

+373 22 884 270

valentina.balaban@amed.md

Inspectoratul farmaceutic şi dispozitivelor medicale

Inspectoratul farmaceutic GMP şi GDP
Liviu Movilă

+373 22 884 255

liviu.movila@amed.md

Inspectoratul farmaceutic GPP şi Dispozitivelor Medicale
Gabriela Jeleznîi

+373 22 884 331

gabriela.jeleznii@amed.md

Secţie nimicire medicamente
Aurel Duca

+373 22 884 324

aurel.duca@amed.md

Laboratorul pentru controlul calităţii medicamentului

Şef LCCM
Mihail Soloviov

+373 22 884 308

mihail.soloviov@amed.md

Secţia analize fizico-chimice
Tatiana Sârbu

+373 22 884 309

tatiana.sarbu@amed.md

Secţia analize microbiologice
Valentina Ciupac

+373 22 884 310

valentina.ciupac@amed.md

 

Secţia reglementare şi strategii
Corina Iacob

+373 22 884 327

corina.iacob@amed.md

Biroul de preţuri
Veaceslav Neagu

+373 22 884 314

veaceslav.neagu@amed.md

Secţia juridică
Ludmila Alass

+373 22 884 346

ludmila.alass@amed.md

Secţia autorizare import/export
Olga Dobrioglo

+373 22 884 342

import@amed.md

Secţia managementul calităţii şi audit intern
Svetlana Diaconu

+373 22 884 315

svetlana.diaconu@amed.md

Serviciul e-Transformare
Andrei Harea

+373 22 884 326

andrei.harea@amed.md

Secţia economie, finanţe şi evidenţă contabilă
Elena Gudumac

+373 22 884 330

elena.gudumac@amed.md

Secţia administrativă
Viorel Ivanov

+373 22 884 340

viorel.ivanov@amed.md

Serviciul resurse umane
Alina Russu

+373 22 884 329

hr@amed.md

 

Noutăţi

07
feb
2018

EDQM, Consiliul Europei, informează că se organizeaz

05
feb
2018

Licenţierea activităţii farmaceutice, în vizorul AMDM

18
ian
2018

AMDM a autorizat medicamente și dispozitive medicale noi

Development and support SEMSEO

(c) 2015. Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale